Oyuncuların yayın yaptığı ya da bu yayınların izlendiği ortamların başında gelen Twitch şimdide kendi sosyal medyası olan Pulse’u tanıttı.
Oyuncuların uğrak yerlerinden birisi olan Twitch son zamanlarda kendi platformu üzerinden oyun satışı başlatacağını açıklamıştı. Twitch’in bu açıklaması pek çok kişi tarafından olumlu karşılanmasının ardından Twitch kullanıcılarını sevindirecek olan yeni platformu olan Pulse‘u tanıttı.

Twitter Benzeri Tasarım Dikkat Çekiyor!

Twitch’in tanıtmış olduğu Pulse’a bakacak olursak mention ve hashtag gibi özellikleri bünyesinde barındırmasa da özünde Twitter‘dan esintiler görüyoruz. Twitch’in bu yeni sosyal medya platformu olan Twitch Pulse üzerinden kullanıcılar yazı, fotoğraf, GIF gibi şeyler paylaşabiliyor. Bu sayede yayıncılar diledikleri şeyi tek bir yer üzerinden paylaşabiliyor ve yayın esnasında birden fazla yeri kontrol etme gibi bir dertleri olmuyor.

Twitch’in bu yeni özelliğiyle birlikte ünlü yayıncıların artık takipçileriyle çok daha kolay etkileşime gireceği ve bu yeni özellik sayesinde dikkatlerinin dağılmayacağı aktarılıyor. Twitch’in Pulse hizmetini gelecek haftalarda yavaş yavaş kullanıcılara sunacağı açıklandı. Twitch‘in Pulse servisinin sunacağı özelliklerinin kullanıcılarla yavaş yavaş sunulacağını tam özellikleri için kullanıcıların biraz daha beklemesinin gerektiği açıklandı.

Yayıncıların yayınlarından kopmadan akışlarını görebileceği Pulse servisi bakalım Twitch kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacak ?

Etiketler:,,,,,, Okunma 13 Mar 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!