Nokia kısa bir süre önce ünlü Alman lens üreticisi olan Carl Zeiss ile yollarını ayırdığını açıklamıştı. Ancak yapılan son açıklama kullanıcıların aklını karıştırdı.

Kısa bir süre önce Nokia’nın yeni akıllı telefonlarının kamera bölümlerinde ünlü Alman lens üreticisi Carl Zeiss’ın lenslerini kullanmayacağı Nokia tarafından açıklanmıştı. Nokia kendi resmi Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapmış ve Carl Zeiss ile olan ortaklıklarının sona erdiğini açıklamıştı. Nokia’nın yapmış olduğu bu açıklama üzerinde çok kısa bir süre geçmişken konuyla ilgili olarak yeni bir haber daha ortaya çıktı. NokiaPowerUser adında bir internet sitesinin haberine göre Nokia‘nın bu açıklaması sadece Nokia’nın MWC 2017‘de tanıtmış olduğu Nokia 3,5 ve 6 modellerini kapsıyor.

Yapılan habere göre Nokia’nın yeni amiral gemilerinde Carl Zeiss lenslerini kullanmaya devam edebilir. Bilinidği gibi Nokia kısa bir süre önce üç yeni akıllı telefon modelini tanımıştı ancak Nokia’nın bu yıl içerisinde diğer rakip firmaların üst düzey akıllı telefonlarıyla yarışabilecek düzeyde yeni bir amiral gemi modelini tanıtacağı yönünde haberler yapılıyordu. Nokia’nın bu yeni amiral gemisi Qualcoımm‘un en yeni işlemcisi olan Qualcoımm Snapdragon 835 işlemcisinden güç alacak ve bu yeni model 6 GB RAM ile desteklenecek.

Metal bir gövdeye sahip olacak olan Nokia’nın bu yeni amiral gemisi kullanıcıları şaşırtıp kamera tarafında Carl Zeiss lensiyle gelebilir. Nokia’nın ne zaman tanıtacağı ve fiyatının ne olacağı bilinmeyen bu yeni amiral gemisi hakkında ilerleyen günlerde çok daha detaylı bilgilerin sızdırılacağı düşünülüyor.

Etiketler:,,, Okunma 15 Mar 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!