Çinli teknoloji devi ve ürettiği akıllı telefonlarla dikkat çeken Huawei’nin açıklamasına göre akıllı telefonlarda 6 GB RAM gereksiz! İşte tüm detaylar.

Akıllı telefonların her geçen gün yeni şeyler yapabildiği bu günlerde akıllı telefon üreticilerin kullanıcıların isteklerine en hızlı cevap verebilecek akıllı telefonları üretmeye çalışıyor. Özellikle son yıllarda cep telefonlarının bilgisayar seviyesini yakalamayacağı düşünülüyordu. Telefon cephesinde gelişen gelişmeler, masaüstü seviyesine yaklaşan işlemciler ve RAM miktarlarıyla bu fark artık kaybolmaya başlamıştı.

6 GB RAM Gereksiz!

Günümüzde artık üst seviye akıllı telefonlarda 6 GB RAM ayak seslerini duyuyoruz. Yani bir zamanlar 1GB RAM’in bile fazla geldiği RAM miktarları artık 6 GB’a kadar çıkmış durumda. Ancak Huawei’nin P serisinin yöneticisi olan Lao Shi’ın Weibo üzerinden yapmış olduğu açıklamaya göre 4 GB RAM ile birlikte sunulacak olan 128 GB dahili depolama alanının 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına göre çok daha iyi bir tercih olduğunu açıkladı. 4 GB RAM’in günümüz şartlarına göre kullanıcıların isteklerini karşılayabilecek bir miktar. Shi ayrıca 6 GB RAM’in günümüzde akıllı telefonlarda kullanılmasının gereksiz olduğunu söyledi. Elbette ki kullanıcıların 6 GB RAM’in kullanıcıların 6 GB’lık RAM’e sahip olan modeller kullanabileceğini ifade etti ve dileyen kullanıcıların Huawei’nin 6 GB RAM’e sahip olan modellerini gönül rahatlığıyla kullanabileceğini açıkladı.

Bilindiği gibi Huawei firması donanımların aşırılığından en çok şikayetçi olan firmalardan birisi olarak karşımıza çıksa dahi diğer akıllı telefon firmalarının izlediği yoldan gitmek zorunda kalıyor. Yani yakın bir gelecekte Huawei 6 GB RAM’den çok daha büyük kapasite RAM’e sahip modeller sunacağı düşünülüyor.

Etiketler:,, Okunma 13 Mar 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!