Teknoloji devi Google’ın internet mağazası artık Amerika dışındaki ülkelere de gönderip yapacak. İşte Google’ın ürünlerini göndereceği o ülkeler ve çok daha fazlası.

Akıllı telefon alanında daha etkin bir rol oynamak isteyen Google internet mağazası üzerinde daha çok ülkeye ürün gönderimi yağacağını açıkladı.

Türkiye’ye Gönderim Yapılmayacak!

Google’ın kısmen yenilenen internet mağazasına giriş yapan kullanıcılar ilk olarak bulunduğu ülkeyi seçiyor ve sonrasında o ülkenin Google internet mağazasına yönlendiriliyor. Bu sebeple Google’ın ürünlerinin fiyatları çeşitli ülkelere göre farklılık gösteriyor. Diğer ülkelere de mağazasını açan Google, alışveriş konusunda kullanıcılara yeteri serbestliği sunmuş olmaması dikkat çekiyor. Kısaca bir örnek vermek gerekirse bazı sebeplerden ötürü her ülkeye gönderim yapılmıyor. Google’ın internet mağazası artık Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Çin, Güney Korel, Hindistan, Japonya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Norveç, Portekiz, İsviçre, İtalya, Almanya ve İspanya gibi ülkelere gönderim yapılabilirken Türkiye‘ye gönderim yapılmıyor. Google’ın açıklamasına göre ilerleyen süreçte pek çok ülkeye daha gönderim yapılacak ancak bu ülkelerin arasında Türkiye bulunmayacak.

Google’un gönderim sunduğu ülkelerde bir tanıdığı olan Türkiye’deki kullanıcılar Google’ın internet mağazasına bu linke tıklayarak erişebilir.

Etiketler:,, Okunma 15 Mar 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!