Güney Koreli teknoloji devi LG yeni nesil giyilebilir teknoloji ürünlerinde oldukça iddialı geliyor. İşte LG’nin yeni giyilebilir teknoloji planı!

Teknoloji firmalarının 2015 yılında piyasaya sunmaya başladığı akıllı saatler kullanıcılar tarafından pek olumlu karşılanmadı ve 2016 yılında teknoloji firmaları bu akıllı saatleri yavaş yavaş piyasadan çekmeye başlamışlardı. Diğer bir yandan Google’ın mobil alanda en çok kullanılan işletim sistemi olan Android’in akıllı cihazlar için sürümü olan Android Wear ise bu duruma ters olarak 2016 yılında gelişmeye başladı. Google ve Android’in açıklamasına göre Android Wear’ın yeni sürümü olacak olan Android Wear 2.0‘ın 2017 yılı içerisinde çıkacak. Android Wear‘ın 2017 senesinde çıkacak olmasıyla birlikte LG’nin yeni akıllı saatlerinin de detayları belli olmaya başladı.

Gelen son iddialarla birlikte FCC‘de görüntülenen LG’nin yeni akıllı saaatinin sertifikalarına yer alan bilgilere bakıldığında LG’nin yeni akıllı saati de yuvarlak ekran tasarımıyla geliyor. LG’nin yeni akıllı saatinde Qualcomm’un giyilebilir teknoloji ürünlerinde kullandığı Snapdragon Wear işlemcilerinden birisi yer alıyor. Yeni alan işlemcinin ise Snapdragon Wear 2100 olması ve bu işlemciden gücünü alması bekleniyor. Bu yeni işlemciyle birlikte artık yeni nesin akıllı saatler yüzde 25 daha az güç tüketecek.

LG’nin yeni akıllı saatiyle ilgili detayları gelecek günlerde belli olması bekleniyor.

Etiketler:,,,,, Okunma 15 Oca 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!