Dokunmatik ve büyük telefon sevenlerin ilgi odağı olan Galaxy Note 7’i birçoğumuz kullanmış veya kullanmamış olsak da biliyoruz. Lakin yakın zamanda üst üste gelen patlamalar üreticileri büyük sıkıntıya soktu. Üreticilerin elinde kalıp, satılması durdurulan bu telefon bazı ülkelerde halen satılmakta.

Bu durumda Samsung’un başına bela olmuş gözüküyor. . Bu yüzden bir yolunu bulup tüketicilerin daha fazla zarar görmesini engellemek için yol arayışında. Telefonun pilinde ortaya çıkan kronik sorundan dolayı kendi kendine patlaması, yanması vb bu durumlar gittikçe artıyor.

Note 7 İadelerine Beklenene İlgi Olmadı

Bütün uyarılara rağmen geri yollanmaması telefonların ciddi anlamda bir çözüm bulunması gerektiğini apaçık göstermiş durumda. Bu yüzden Samsung bu ürünü kullanan insanların bu durumdan zarar görmemesi için uyarıyor. Eğer bu uyarı önemsenmez ve kullanılmaya devam edilir ise daha kesin bir yöntem hazır. GSM sinyallerinin kesilmesi. Bunu başlatan ülke Yeni Zelanda. Lakin arkasından gelenlerde var tabii. Avusturalyalı operatörler de Yeni Zelandalı operatör şirketlerinin izlediği yolu izleme kararı almış gözüküyor.

Kullanıcıların geri yollamadıkları takdirde Galaxy Note7’lerin GSM sinyallerini keseceklerini belirttiler. Şuan tüm Dünya’da yaygın olmamasına rağmen yayılması an meselesi konumunda. Bundan dolayı operatörler son kez ikaz ediyorlar. Her bir kullanıcı bu kişiler ile iletişime geçip geri iade yapması şart. Diğer bir diyişle ya ellerinde patlayıp onlara zararı olacak ya da her türlü GSM hizmetleri engellenerek kullanımı kesilecek.

Okunma 03 Ara 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!