Bir zamanlar çok popüler olan Android temelli CyanogenMod için artık yolun sonu göründü. İşte CyanogenMod ile ilgili tüm detaylar.

CyanogenMod’un resmi blog sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre artık CyanogenMod projesi iptal oldu. bunun nedenini hakkında bir açıklama yapılmadı ancak CyanogenMod’un artık devam etmesi mümkün değil. Ayrıca Cyanogen Inc. artık işletim sistemini birimini kapatacak.

Ancak bu durumla birlikte CyanogenMod’un Android üzerinde planları tamamen iptal edilmeyecek. CyanogenMod son oalrak en güncel sürümünü yayınladı ve geçerli olan en son Android güncellemelerinin yamasınıda yeniledi. CyanogenMod’unb bundan sonra kaynak kodlarını “Lineage Android Dağıtımı” ile yoluna devam edecek.

CyanogenMod’un yeni yapılanması olarak adlandıracağımız Lineage Android, telefon üreticilerine sunmuş olduğu daha iyi işletim sistemleriyle biliniyor. CyanogenMod ile birleşince Lineage Android çok daha iyi bir noktaya gelecek. Bilindiği gibi daha önceden Cyanogen’in önemli birkaç ismi işten çıkartılmıştı bu durum Cyanogen’in CEO’su olan Kirt McMaster tarafından Twitter’dan açıklanmış ve Cyanogen’in küçülmeye gittiğini doğrulamıştı.

Ayrıca Cyanogen’in kurucularından olan Steve Kondik o dönemde yaşanılan bu olayların ardından “Cyanogen için yolun sonuna mı geldik ?” sorularını kesin bir dille yalanlamış ve Cyanogen’in önemli çalışmalarla kullanıcıların karşısına çıkacağını açıklamıştı. Görünen o ki gerçek böyle değilmiş.

Bakalım bundan sonra Cyanogen’in akibeti ne olacak ? Bunu çok yakında göreceğiz.

Etiketler:,, Okunma 26 Ara 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!